• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 3 °C

Av. Bektaş Şarklı'dan 5 Nisan Etkinlikleri Açıklaması

Av. Bektaş Şarklı'dan 5 Nisan Etkinlikleri Açıklaması
Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, 5 Nisan Avukatlar Günü Etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

Bu yıl resopsiyon yapmama kararı alan Baro,  avukatlar haftasını değişik organizasyonlarla değerlendirecek. 

 

Baro Başkanı Av. Şarklı'nın açıklamaları şöyle:

 

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ ETKİNLİK TAKVİMİ

 

"Ülkemizin son aylarda yaşadığı terör olayları neticesinde artık hemen hemen her gün gelen şehit cenazeleri,sivil ölümleri canlı bomba saldırıları ve savunma mesleğine yönelik giderek artan şiddet olayları karşısında" 5 Nisan Avukatlar Günü etkinlikleri kapsamında Geleneksel olarak düzenlenen Balo ve Resepsiyonun bu yıl yapılmaması kararı alınmıştır.

 

Meslektaşlarımızın ülkenin içinde bulunduğu bu durumda gerekli anlayışı göstereceğine hiç şüphemiz yoktur.

 

Bu hafta kapsamında 2 Nisan Tarihinde "AYM Bireysel Başvuru" konulu seminer,5 Nisan saat 10.00 Demokrasi meydanında çelenk töreni ve 12.00'de Adliye içerisinde bulunan Baro Salonunda Basın Açıklaması-30 yılını dolduran meslektaşlarımıza plaket takdimi, 11 Nisan tarihinde Şehit Kamil Kültür Merkezi'nde GFK Kulubüyle birlikte Avukat arkadaşlarımızın yer aldığı Tiyatro Oyunu ve yine aynı hafta genç yaşta kaybettiğimiz rahmetli Av. Seydi Vakkas Ovayolu anısına düzenlenen Halı Saha Turnuvası yapılacaktır.

 

Bu yıl Balo veya kokteyle ayrılan bütçenin yurttaşlarda "Avukatlık mesleği,bir Avukatla çalışma gerekliliği,Kadına yönelik şiddet ve çocukların istismarına" vurgu yapan şehrin değişik yerlerinde bulunan Bilboard Afiş,Elektronik Mega Board Afiş ,broşür ve gazete ilanlarında kullanılmasına karar verilmiştir.

 

Saygılarımızla.

 

Gaziantep Barosu Yönetim Kurulu Adına

Baro Başkanı Av. Bektaş Şarklı