• BIST 107.401
 • Altın 173,640
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 10 °C

Doğan Holding'e Yeni Soruşturma

Doğan Holding'e Yeni Soruşturma
Aydın Doğan’a, 2008 yılında açılan POAŞ ile ilgili soruşturma 7 yıl sonra raftan indirildi. Soruşturma kapsamında Holding Başkanvekili Hanzade Doğan Boyner'in şüpheli olarak ifadesine başvuruldu.

İk­ti­da­rın mu­ha­lif ya­yın­la­rı se­be­bi ile he­de­fe koy­du­ğu Do­ğan Gru­bu’­na yö­ne­lik ye­ni bir so­ruş­tur­ma açıl­dı.

Be­şik­ta­ş’­ın ta­raf­tar gru­bu Çar­şı­’ya dar­be da­va­sı açan sav­cı Adem Me­ral ta­ra­fın­dan açı­lan so­ruş­tur­ma­da Do­ğan gru­bu yö­ne­ti­ci­le­ri­nin de ara­la­rın­da ol­du­ğu ki­şi­le­re  ‘ör­güt­lü ka­çak­çı­lı­k’ suç­la­ma­sı  yö­nel­ti­li­yor.

So­ruş­tur­ma mar­ka­jı

5607 sa­yı­lı ‘Ka­çak­çı­lık­la Mü­ca­de­le Ka­nu­nu­’ kap­sa­mın­da yü­rü­tü­len so­ruş­tur­ma­nın ‘ör­güt­lü suç kap­sa­mın­da­’ ol­du­ğu id­di­asıy­la Te­rör ve Ör­güt­lü Suç­lar So­ruş­tur­ma Bü­ro­su­’n­da yü­rü­tü­lü­yor. Sav­cı­lık, PO­AŞ’­ın ba­zı iş­lem­le­rin­de güm­rük ver­gi­si­ni ek­sik öde­me amaç­lı ya­sal ol­ma­yan iş­lem­ler ya­pıl­dı­ğı id­di­asıy­la so­ruş­tur­ma yü­rü­tü­yor.Bu kap­sam­da ön­ce ba­zı güm­rük yet­ki­li­le­ri­nin ifa­de­si alın­dı.

Suçlamayı reddetti

Da­ha son­ra 2008 dö­ne­min­de PO­AŞ’­ta  yet­ki­li olan Ay­dın Do­ğa­n’­ın kı­zı, Do­ğan Hol­ding Yö­ne­tim Ku­ru­lu Baş­kan­ve­ki­li Han­za­de Do­ğan Boy­ner, ‘şüp­he­li­’ sı­fa­tıy­la ifa­de­si alın­dı. İfa­de­de Boy­ner, akar­ya­kıt ka­çak­çı­lı­ğı ile il­gi­li suç­la­ma­la­rı red­det­ti. Do­ğan ifa­de­si­nin ar­dın­dan ad­li­ye­den ay­rıl­dı. So­ruş­tur­ma dos­ya­sı ile il­gi­li Do­ğan Gru­bun­da gö­rev­li ba­zı yö­ne­ti­ci­le­rin de şüp­he­li ola­rak dos­ya­da yer al­dı­ğı öğ­re­nil­di.

Tehditlerden sonra soruşturma

Ay­dın Do­ğa­n’­a, 2008 yı­lın­da açı­lan Pet­rol Ofi­si Ano­nim Şir­ke­ti (PO­AŞ) ile il­gi­li so­ruş­tur­ma 7 yıl son­ra raf­tan in­di­ril­di.  

Ör­güt­lü ka­çak­çı­lık suç­la­ma­sıy­la tek­rar­dan yü­rü­tü­len so­ruş­tur­ma kap­sa­mın­da Hol­ding Baş­kan­ve­ki­li Han­za­de Do­ğan Boy­ner'in şüp­he­li ola­rak ifa­de­si­ne baş­vu­rul­du.

KAYNAK: Kamil MAMAN- BUGÜN GAZETESİ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Baro Türk - Türk Hukuk Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim