• BIST 110.932
 • Altın 174,426
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 11 °C

"Fişlemeler Eski Alışkanlık"

"Fişlemeler Eski Alışkanlık"
AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, MİT'in 2013 yılında yaptığı fişlemeleri kabul etti ve fişlemenin alçaklık olduğunu söyledi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Taraf Gazetesi tarafından yayımlanan 2013 yılına ait fişlemelerin MİT tarafından yapıldığını doğruladı. Fişlemeleri ‘büyük alçaklık’ olarak değerlendiren Çelik, gereğinin yapılması gerektiğini vurguladı. Çelik, “MİT’in başına Hakan Fidan da gelse eski alışkanlıklarını sürdürenler var.” dedi.

MİT'İN FİŞLEME BELGELERİ DOĞRUDUR

Hü­se­yin Çe­lik, Ta­raf Ga­ze­tesi­’n­de ya­yım­la­nan ve 2013’de kapsayan fiş­le­me bel­ge­le­riy­le il­gi­li açık­la­ma yap­tı. AK Par­ti Ge­nel Mer­ke­zi­’n­de ba­sın top­lan­tı­sı dü­zen­le­yen Çe­lik, “Böy­le bir bel­ge doğ­ru­dur. Hiç­bir ku­rum­la ve ki­şiy­le bu bil­gi­ler pay­la­şıl­ma­mış­tır. Mil­li İs­tih­ba­rat Teş­ti­la­tı­’nın (MİT) ve­ri ta­ba­nın­da bir ara­ya ge­ti­ri­len bil­gi­ler içer­de­ki­ler ta­ra­fın­dan bu adı ge­çen ga­ze­te­ye ser­vis edil­miş­ti­r” de­di.

Hüseyin Çe­lik, özet­le şun­la­rı söy­le­di:

MİT'İN BAŞINA HAKAN FİDAN GELDİ DİYE...

Mİ­T’­in ba­şı­na Sa­yın Ha­kan Fi­dan da gel­se Ah­met, Meh­met de gel­se Mİ­T’­in 10 yıl­la­rın alış­kan­lı­ğın­dan bir gün­de sıy­rıl­dı­ğı­nı id­di­a et­mek doğ­ru de­ğil­dir. Mİ­T’­in bir ve­ri ta­ba­nı var­dır. Her ta­raf­tan hak­kın­da in­ce­le­me, so­ruş­tur­ma ya­pı­la­cak, ar­şiv araş­tır­ma­sı ya­pı­la­cak şa­hıs­lar­la il­gi­li ge­len bil­gi­ler bir ha­vuz­da top­la­nır. Eğer MİT içerisinde bir arıza varsa ki bu sızmalar bu arızaları gösteriyor. Büsbütün bu kurumu bir bütün olarak itham etme durumunda değiliz.

Fişleme İçin Erdoğan, Arınç ve MİT NE DEMİŞTİ?

FİŞLEME ALÇAKLIKTIR

İnsanların bu şekilde fişlenmesi için ‘alçaklık’ ifadesini kullanan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birine zarar vermek, birini kategorizasyona tabi tutmak, ötekileştirmek adına eğer kendi insanınıza yönelik fişleme yapıyorsanız, bu alçaklığın en büyüğüdür. 

BÖYLE BİR BELGE DOĞRUDUR

Böyle bir şey olduğu zaman buna doğru dememiz de mümkün değildir. Böyle bir belge doğrudur. Fişleme meselesiyle ilgili olarak böyle bir alçaklığa AK Parti hükümeti göz yummaz. Kendi insanımıza yönelik böyle bir tavır içerisinde olamayız.”

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik'in MİT'in 2013 yılında yaptığı FİŞLEMELERİ DOĞRULAMASI, bundan birkaç ay önce MİT'in, Başbakan Erdoğan'ın fişlemelerle ilgili sözlerini akıllara getirdi.

BAŞBAKAN VE MİT "FİŞLEME YOK" DEMİŞTİ

*MİT (11 Haziran 2013’teki açıklaması): A­ğır­lık­lı fa­ali­yet­le­ri­ni böl­ge­sel ve kü­re­sel stra­te­jik so­run­la­ra yö­nel­ten teş­ki­la­tı­mı­zı ken­di hal­kı­nı fiş­le­me gi­bi çağdı­şı bir uy­gu­la­ma fa­ali­ye­ti­nin için­de gös­ter­mek; ger­çekdı­şı ol­du­ğu ka­dar, hak­sız ve mes­net­siz­dir.

*Başbakan Recep Tayyip Erdoğan (15 Ağustos 2013’teki açıklaması): Bi­zim fiş­le­me gi­bi bir sa­na­tı­mız yok. Böy­le bir der­di­miz de yok. Ben fiş­len­di­ği­mi bi­li­yo­rum; ar­ka­daş­la­rı­mın fiş­len­di­ği­ni bi­li­yo­rum ama biz böy­le bir yo­la hiç­bir za­man te­ves­sül et­me­dik. Bun­la­ra ta­ma­mıy­la kar­şı­yız.”

*Baş­ba­kan Yar­dım­cı­sı Bü­lent Arınç (12 Eylel 2010’daki referandum öncesi sözleri): Fiş­le­me ke­pa­ze­li­ği yok bun­dan son­ra. Her­kes özel ha­ya­tın­da ser­best. Si­cil dos­ya­la­rın­da pı­rıl pı­rıl in­san­la­ra dü­şü­len, kır­mı­zı ka­lem­li not­la­rı gör­düm. Bun­la­rı kal­dı­rı­yo­ru­z.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Baro Türk - Türk Hukuk Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim