• BIST 111.458
 • Altın 174,016
 • Dolar 4,0332
 • Euro 4,9611
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 11 °C

Konya'da Savcı Koca Talep Etti Hakim Eş Gözaltına Aldı

Konya'da Savcı Koca Talep Etti Hakim Eş Gözaltına Aldı
Konya’da Okyanus Davası’ndan 180 yıl hapis cezası alan sanığın şikayetiyle yapılan operasyonda hukuk faciası yaşandığı ortaya çıktı.

Savcı Mehmet Ersin Berber’in yürüttüğü soruşturmada karısı 2. Sulh Ceza Hakimi Beyhan Berber’in arama, gözaltı ve yakalama kararı verdiği belirtildi.

Kon­ya­’da gerçekleşen Okyanus operasyonu skandala dönüştü. Avu­kat Mem­duh Oğu­z’­un gö­zal­tı­na alın­ma­sın­dan ön­ce Ada­let Ba­kan­lı­ğı Müs­te­şar Yar­dım­cı­sı Se­la­hat­tin Men­te­ş’­in Baş­sav­cı Bes­ta­mi Tez­can ile Ada­let Ko­mis­yo­nu Baş­ka­nı Nu­ri Ko­çe­r’­i zi­ya­ret et­ti­ği, zi­ya­ret­ten he­men son­ra ha­kim­le­rin nö­bet usu­lü ve sı­ra­sı­nın de­ğiş­ti­ril­di­ği öğ­re­nil­di.

Yar­gı­ta­y’­da tem­yiz in­ce­le­me­si de­vam eden Ok­ya­nus da­va­sı sa­nı­ğı Nus­ret Ar­gu­n’­un şi­ka­ye­ti üze­ri­ne baş­la­tı­lan ope­ras­yon­da ha­len ara­la­rın­da em­ni­yet mü­dü­rü Ana­do­lu Ata­yün ile avu­kat Mem­duh Oğuz'un bu­lun­du­ğu 7 tu­tuk­lu bu­lu­nu­yor.

AY­NI SO­RUŞ­TUR­MA­DA GÖ­REV

Sav­cı Er­sin Ber­ber ile ka­rı­sı Kon­ya 2. Sulh Ce­za Ha­ki­mi Bey­han Ber­ber'in Ha­kim­ler ve Sav­cı­lar Ka­nu­nu'na ay­kı­rı şe­kil­de ay­nı so­ruş­tur­ma­da gö­rev al­dı­ğı be­lir­til­di. Sav­cı Ber­ber'in so­ruş­tur­ma­da gö­zal­tı, ara­ma ve tu­tuk­la­ma­ya sevk ta­lep­le­rin­de bu­lun­du­ğu, ha­ki­mi Ber­be­r’­in ise ay­nı so­ruş­tur­ma­da ka­rar­lar ver­di­ği, ba­zı şüp­he­li­ler hak­kın­da da sav­cı­nın iti­ra­zı üze­ri­ne ya­ka­la­ma ka­ra­rı ver­di­ği kay­de­dil­di.

KA­RI-KO­CA GÖ­REV YA­PA­MAZ­LAR

Ber­ber ai­le­si­nin du­ru­mu­nun Ha­kim­ler ve Sav­cı­lar Ka­nu­nu'nun 46. mad­de­si­ne ay­kı­rı bu­lu­nu­yor. Ka­nun mad­de­sin­de "Ka­rı-ko­ca, ikin­ci de­re­ce da­hil kan ve sıh­ri hı­sım­lar bir mah­ke­me­nin ay­nı da­ire­sin­de gö­rev ya­pa­maz­lar" hük­mü bu­lu­nu­yor.

KAYNAK: Metin ARSLAN- BUGÜN GAZETESİ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Baro Türk - Türk Hukuk Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim