• BIST 110.413
 • Altın 174,198
 • Dolar 4,0861
 • Euro 4,9815
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 18 °C

Mahkeme Kararı: Erkeklere Kahvehane Kadınlara Kafeterya Yasak!

Mahkeme Kararı: Erkeklere Kahvehane Kadınlara Kafeterya Yasak!
Temel fıkrası gibi karar Doğu Karadeniz’in incisi Giresunlu’yu şaşkına çevirdi. Yaylacılara kamu malını işgal ettikleri gerekçesiyle kahvehaneye gitmeme, cami temizleme, kazık çakma gibi ilginç cezalar verildi.

Gi­re­su­n’­un Gü­ce il­çe­sin­de­ki yay­la­cı­la­ra ka­mu ma­lına ev yaptıkları ge­rek­çe­siy­le pa­ra ve kah­ve­haneye git­me­me ce­za­sı ve­ril­di. Yay­la­nın bağ­lı bu­lun­du­ğu Gü­müş­ha­ne To­rul As­li­ye Ce­za Mah­ke­me­si ta­ra­fın­dan verilen ceza 120 köylüyü şaşkına çevirdi.

Mah­ke­me tu­ta­na­ğı köylülerin ad­res­le­ri­ne gönderildi. Tutanaklarda 13 ay 10 gün sü­resince kah­vehane­ye git­me­me gibi ce­zalar verildiği görüldü.

TA­PU­SU VAR

Yı­lın 5 ayı­nı yay­la­da, 7 ayı­nı da şe­hir­de ge­çi­ren yay­la sa­kin­le­ri hak­sız­lı­ğa uğ­ra­dık­la­rı­nı be­lirt­ti. Yıl­lar­dır söz ko­nu­su böl­ge­de yay­la­cı­lık yap­tık­la­rı­nı be­lir­ten köy­lü­ler mah­ke­me­ye kar­şı da­va aça­cak­la­rı­nı be­lirt­ti. Os­man­lı dö­ne­min­den ka­lan ta­pu­la­rı­nı da de­lil ola­rak gös­te­ren köy­lü­ler, ka­mu ma­lı­nı iş­gal et­me­dik­le­ri­ni, yay­la­cı­lık yap­tık­la­rı ara­zi­nin ne­sil­den ne­si­le kul­la­nıl­dı­ğı­na dik­kat çek­ti.

KA­MU CE­ZA­SI DA VAR

Kah­vehane ya­sa­ğı dı­şın­da pa­ra ce­za­sı da alan köy­lü­le­rin bir kıs­mı­nın ce­za­yı öde­ye­me­di­ği için  de­ne­tim­li ser­best­lik ya­sa­sı kap­sa­mın­da ka­mu iş­le­rin­de gö­rev­len­di­ril­di­ği öğ­re­nil­di. Muh­tar gö­ze­ti­min­de ka­mu hiz­me­tin­de ça­lı­şan köy­lü­ler ca­mi, me­zar­lık te­miz­le­me, du­var ör­me ve ka­zık çak­ma gi­bi fa­ali­yet­ler­de ça­lı­şı­yor.

EN BÜYÜK CEZA

Ce­za alan yay­la­cı­lar­dan B.Ş. ‘kah­ve­ha­ne ya­sa­ğı­’nın çok ağır gel­di­ği­ni be­lir­te­rek, “Bi­ze ve­re­bi­le­cek­le­ri en ağır ce­za­yı ver­di­ler. Ben ak­şa­ma ka­dar ev­de mi otu­ra­yım? Gün­düz ba­ğa bah­çe­ye ça­lış­ma­ya gi­di­yo­ruz, ak­şam da köy kah­ve­ha­ne­ye gi­dip ar­ka­daş­lar­la, dost­lar­la mu­hab­bet edip yor­gun­luk atı­yo­ruz. Bu ce­za­ya iti­raz ede­ce­ği­z” di­ye ko­nuş­tu.

Kaynak: Bilal ŞAHİN- BUGÜN GAZETESİ
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Baro Türk - Türk Hukuk Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim