• BIST 95.852
 • Altın 190,917
 • Dolar 4,6622
 • Euro 5,4311
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 15 °C

"Yargı İktidara Göre Yeniden Şekillendirildi"

"Yargı İktidara Göre Yeniden Şekillendirildi"
İstanbul’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriye bir araya gelen MHP lideri, yolsuzluk operasyonun ardından yargıda yapılan değişiklikleri hatırlattı. Bahçeli, “Yargı kendi insanlarıyla veya ittifak halinde olan insanlarla tamamen yeniden şekillendi

MHP Ge­nel Baş­ka­nı Dev­let Bah­çe­li, Ata­şe­hir Zü­bey­de Ha­nım Öğ­ret­me­nevi­’n­de si­vil top­lum ku­ru­lu­şu tem­sil­ci­le­riy­le bir ara­ya gel­di. Top­lan­tı­da ko­nu­şan Bah­çe­li, MHP’­nin, 9 Şu­ba­t’­ta ku­ru­lu­şu­nun 45. yı­lı­nı kut­la­dı­ğı­nı be­lir­te­rek, ge­le­cek se­çim­le­rin bu nok­ta­da ay­rı bir an­lam ta­şı­dı­ğı­nı söy­le­di.

‘TORBACILAR YÖNETİYOR’

17 Ara­lık sü­re­ci­nin ardından ba­zı ya­sa de­ği­şik­lik­le­ri­ne gi­dil­di­ği­ne işa­ret eden Bah­çe­li, “Mil­let­ve­ki­li ar­ka­daş­la­rı­mız ge­ce gün­düz Mec­li­s’­te bu ça­lış­ma­la­rın için­de bu­lu­nu­yor. AK Parti’nin grup yö­ne­ti­ci­le­ri, ‘Da­nış­ma ku­ru­lu­nu top­la­ya­lım bir tor­ba ya­sa­mız var, bu tor­ba ya­sa­yı çı­ka­ra­lı­m’ di­yor. Şim­di tor­ba ya­sa­lar­la ül­ke­yi tor­ba­cı­lar yö­ne­ti­yor, de­ğer­li ar­ka­daş­lar bu­na bir ‘du­r’ de­mek la­zım. İş­te ‘du­r’ di­ye­ce­ği­miz alan 30 Mar­t’­tı­r” de­ğer­len­dir­me­sin­de bu­lun­du.

Yar­gı­da ya­pı­lan de­ği­şik­lik­le­ri ha­tır­la­tan MHP lideri Bah­çe­li şöy­le ko­nuş­tu:

‘KABUL EDİLEMEZ’

“Yar­gı önem­li öl­çü­de si­ya­sal­laş­tı. Yar­gı ken­di in­san­la­rıy­la ve­ya it­ti­fak ha­lin­de olan in­san­lar­la ta­ma­men ye­ni­den şe­kil­len­di. Bu ara­da de­ği­şik mah­ke­me­ler açıl­mış. Tür­ki­ye­’de geç­miş­ten bu­gü­ne ka­dar bir yüz­leş­me slo­ga­nıy­la önün­de­ki bir ta­kım un­sur­la­rı te­miz­le­me fa­ali­ye­ti için bu de­ği­şim kul­la­nıl­mış­tır. Yar­gı, yü­rüt­me, ya­sa­ma kuv­vet­ler ay­rı­lı­ğın­da­ki bir­lik­te­lik bir şa­hıs­ta top­la­nır­sa, o şa­hıs güç­lü bir ki­şi ha­li­ne ge­li­yor de­mek­tir. Bu hu­kuk dev­le­tin­de ka­bul edi­le­mez.”

‘İktidar siyasi ömrünü tüketti’

AK Parti iktidarının siyasi ömrünü tükettiğini savunan Devlet Bahçeli, “Bugünkü iktidarın geleceği yoktur, bugünkü iktidar yolsuzluk ve rüşvete bulaşmıştır” dedi.

‘ARTIK SADECE HAYAL’

İktidardan kurtulmanın zamanının geldiğini söyleyen MHP lideri “İktidardan kurtulmanın gününü 30 Mart olarak başlatmalıyız. Sayın Erdoğan’ın artık geleceği kalmamıştır, Cumhurbaşkanı olması artık hayaldir, hülyadır, rüyadır. Sayın Erdoğan’nın AKP ile beraber milletimizi yönetme isteği ve arzusu artık kabul görmemektedir. Milletimiz artık onlara inanmıyor, onun için herkese iftira ediyor, herkese saldırıyor, herkese ‘hain’ diyor” diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Baro Türk - Türk Hukuk Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim